Już po raz czwarty w Łomży odbywała się Seniorada, czyli impreza, która w 2017 r. była nominowana do Podlaskiej Marki Roku. Wydarzenie z okazji obchodów łomżyńskiego dnia Seniora obfitowało w występy artystyczne, ale także można było się zbadać, potańczyć czy skorzystać z porad dietetyka.
Wspólna zabawa rozpoczęła się w samo południe przed łomżyńskim ratuszem. W trakcie imprezy seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi. Czekały na nich także bezpłatne testy na HCV, a także usługi masażysty.
- Pomysł na tę imprezę zrodził się na pierwszym posiedzeniu Rady Seniorów w 2015 r, kiedy pan prezydent powołał radę zarządzeniem. W ramach takiej dyskusji na tym pierwszym posiedzeniu, po prostu chcieliśmy my jako seniorzy i pan prezydent podchwycił ten pomysł, żeby organizować corocznie w okolicach międzynarodowego dnia osób starszych, czyli 1 października, takie wydarzenie otwarte na Starym Rynku – mówi przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska.
Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z trenerką fitness. Seniorki korzystały także z usług wykwalifikowanych kosmetyczek. Podczas Seniorady odbył się także pokaz filcowych kapeluszy i biżuterii oraz warsztaty tego rękodzieła. Na panów czekał będzie kącik gier - pod okiem trenera rozegrany zostanie turniej szachowy oraz piłkarzyków. Oczywiście nie zabrakło konkursów z ciekawymi nagrodami oraz ciepłego poczęstunku.
- Właśnie Seniorada jest takim dobrym przykładem współpracy pomiędzy urzędem miasta w radą seniorów. Ja się bardzo cieszę z tego, że seniorzy bardzo aktywnie angażują się w życie naszego miasta. Co, z resztą widać przy podejmowanych inicjatywach jak chociażby karta seniora – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.