Reklama

Szczepienie trzecią dawką? Jest decyzja rządu

21/09/2021 13:58

Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19 będzie dostępna m.in. dla osób powyżej 50 roku życia i pracowników medycznych. Rejestracja na szczepienie ma wystartować za kilka dni

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że przed nami czwarta fala epidemii. Podkreślił, że jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia.

- Wypracowaliśmy wspólne i spójne rekomendacje. Po pół roku od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19, osoby które ukończyły 50 r.ż. oraz pracownicy medyczni otrzymają dodatkową dawkę szczepionki.

Jako trzecia dawka stosowane będą preparaty firm Pfizer i Moderna. W przypadku osób powyżej 50 roku życia oraz medyków mających stały kontakt z pacjentem – szczepionka Pfizer będzie mogła być podana po upływanie 6 miesięcy od szczepienia. Rejestracja rusza już 24 września.

Reklama

Dla osób  z poważnymi zaburzeniami odporności – szczepionki Pfizer lub Moderna dostępna jest po upływie 28 dni od szczepienia.

W Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono minionej doby 4 nowe zakażenia koronawiruem. W Polsce odnotowano 711 zakażeń.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości