Na drogach zrobiło się ślisko. Wzrosło prawdopodobieństwo występowania wypadków, więc kierowcy powinni być podwójnie ostrożni.
Dla naszego regionu nie ogłoszono ostrzeżenia meteo o marznących opadach mżawki bądź deszczu powodujących gołoledź. Mimo to “szklankę” na drodze zobaczymy w wielu miejscach w powiecie.
Kierowcy muszą uważać szczególnie m.in. na S61 w okolicach Śniadowa.
Warto pamiętać, że kiedy na drogach robi się ślisko, częściej dochodzi do kolizji i wypadków. Dlatego, jak przypominają policjanci, należy zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu, zmniejszyć prędkość oraz unikać gwałtownych manewrów i ostrego hamowania.