Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży przystąpiła do programu "Native speaker w każdej szkole". Celem programu jest wspieranie praktyki językowej łomżyńskich uczniów, a wszystko dzięki programowi realizowanemu pod patronatem prezydenta.
Celem akcji jest wspieranie uczniów w procesie rozwoju kompetencji językowych, przełamywanie ich barier w przypadku posługiwania się językiem obcym czy rozwijania pasji do nauki języków. Z informacji podanych przez Urząd Miejski dowiadujemy się, że każdy z uczniów otrzyma również trzy bezpłatne lekcje z native speakerem za pośrednictwem platformy "Tutlo". Wspomniana platforma dodatkowo przekaże darmowe stypendia dla uczniów w postaci 3 miesięcznych kursów języka angielskiego.
- W ramach działań promujących naukę języków obcych w dniach 8-12 maja w szkole zostanie zorganizowany "Tydzień Języków Obcych", podczas którego uczniowie w sposób ciekawy i niekonwencjonalny zapoznają się z bogactwem kulturowym krajów anglojęzycznych - informuje Urząd Miejski w Łomży
Reklama
źródło: Urząd Miejski w Łomży
źródło zdj. głównego: Urząd Miejski w Łomży