Reklama

Szóste izolatorium w województwie podlaskim

28/04/2020 07:40

Przy SP ZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego w Białymstoku utworzono szóste w Podlaskiem izolatorium - przekazuje Podlaski Urząd Wojewódzki.

Obiektem przeznaczonym do pełnienia funkcji izolatorium przy Szpitalu MSWiA w Białymstoku jest Kompleks Hotelowy "Nad Zalewem" w Wasilkowie.

Podobnie jak w przypadku izolatoriów funkcjonujących w Łomży, Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Augustowie i Suwałkach, przebywać będą w nim osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej.

- Pobyt w izolatorium zaleca lekarz. Świadczona w nim będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby - informuje Podlaski Urząd Wojewódzki.

Reklama

Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

źródło zdjęcia: Kompleks Hotelowy "Nad Zalewem"

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości