Po dwóch latach przerwy oddział dziecięcy wznowi swoją działalność. Ma się to stać już w najbliższy poniedziałek.
Na początku lutego pojawiły się informacje, że wraz z kwietniem pracę rozpocznie oddział dziecięcy w łomżyńskim szpitalu. Dotychczasowe zwlekanie z jego otwarciem było uzasadniane brakami kadrowymi. Więcej: Ostatnie zawieszenie pracy oddziału dziecięcego?
Na początku marca szpital ogłosił konkurs i po raz kolejny zaczął szukać pediatrów. Żeby oddział dziecięcy mógł prawidłowo działać, potrzeba 5-6 lekarzy. Zobacz też: Łomżyński szpital szuka lekarzy do pracy na oddziale dziecięcym Wybrano pięć ofert. Dwie z nich złożyły osoby z Białegostoku oraz po jednej z Łomży, Nowosiółek i Starych Kupisk.
Wszystko wskazuje na to, i informację tę potwierdza sama placówka, że oddział dziecięcy ruszy od najbliższego poniedziałku (4.04). Stanie się to po dwuletniej przerwie. W kwietniu 2020 r. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w placówkę jednoimienną w ramach walki z COVID-19.