Reklama

Szpitalna apteka do dzierżawy

17/07/2019 08:58

Czynsz w wysokości minimum 19 tys. złotych netto miesięcznie będzie musiał płacić podmiot, który zdecyduje się na wydzierżawienie szpitalnej apteki. Konieczne będzie też przejęcie trzech zatrudnionych tam pracowników. Zgodnie z nowelizacją prawa farmaceutycznego, ogólnodostępna apteka nie będzie mogła być już powadzona przez łomżyński szpital.

Dla szpitala to na pewno utrata pewnej części przychodu - apteka zlokalizowana jest na parterze, przy wejściu głównym do budynku. Pacjenci wychodzący z poradni i oddziałów mogą od razu wykupić tam niezbędne leki. Problemem są jednak przepisy. Zgodnie z nowelizacją prawa farmaceutycznego, szpital nie będzie mógł być właścicielem ogólnodostępnej apteki.  

Zgodę na jej dzierżawę wyraził już zarząd województwa, a łomżyńska placówka medyczna ogłosiła przetarg. Jego przedmiotem jest "wydzierżawienie Oferentowi (zw. ,,dzierżawcą’’) nieruchomości - pomieszczeń Apteki Ogólnodostępnej, znajdujących się na parterze budynku „D” Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, 18-404 Łomża, o powierzchni 119,44 m², na okres 5 lat, z przeznaczeniem na prowadzenie przez dzierżawcę działalności w zakresie prowadzenia apteki ogólnodostępnej"

Reklama

Dzierżawca będzie zobowiązany do przejęcia trzech pracowników zatrudnionych obecnie w aptece. W przetargu mogą wziąć udział tylko ci oferenci, którzy "zaoferują kwotę miesięcznego stałego składnika czynszu dzierżawnego za 1 m2 dzierżawionej nieruchomości w wysokości nie mniejszej niż 160,00 zł netto / 1 m ² za jeden miesiąc". Oznacza to, że miesięcznie czynsz nie może być mniejszy niż 19 tys. zł.

Oferty można składać do dnia 19 lipca 2019 r. do godz. 9:00. Organizator przetargu zaleca, aby przed przygotowaniem i złożeniem oferty, oferent dokonał wizji lokalnej nieruchomości. Wymagane jest też wadium w wysokości 10 tys. zł.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości