Dwie grupy cudzoziemców forsowały zabezpieczenia graniczne i próbowały dostać się do naszego kraju wbrew obowiązującym przepisom. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze
"Pierwsza grupa licząca około 13 cudzoziemców (11 ob. Iraku i 2 ob. Syrii) z pomocą służb białoruskich przecięła concertinę, a następnie przeszła na polską stronę. Wszystkie osoby zostały zatrzymane. W tym samym czasie kilkaset metrów dalej, kilku cudzoziemców po stronie białoruskiej rozpoczęło szturm na naszą granicę. W stronę polskich patroli poleciały kamienie. Cudzoziemcy wyposażeni byli w liny, których użyli do rozciągnięcia istniejących zabezpieczeń granicznych. Agresywnej grupie również towarzyszyli żołnierze białoruscy, którzy pomagali zniszczyć zaporę. Szybkie działania polskich służb zapobiegły nielegalnemu przekroczeniu granicy." - informuje Podlaski Oddział SG.
zdj. POSG