Ponad 600 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady OT uczestniczyło w miniony weekend w szkoleniach rotacyjnych, które częściowo były prowadzone poza obiektami wojskowymi. Terytorialsi ćwiczyli m.in. w gminie Śniadowo.
W miniony weekend ćwiczenia w terenie "rzeczywistym" były realizowane w powiatach sokólskim, łomżyńskim, hajnowskim i zambrowskim.
Poza terenem wojskowym ćwiczyła m.in. kompania saperów, która realizowała zajęcia dobowe, połączone z egzaminem kończącym pierwszy rok szkolenia, tzw. Etap indywidualny. Jednym z zadań żołnierzy było wykonanie marszu przez Szczepankowo (gm. Śniadowo). Od listopada kompania saperów rozpoczyna etap szkolenia specjalistycznego. Obejmie on m.in. pracę na sprzęcie możliwym do wykorzystania w reagowaniu kryzysowym, np. pompach, agregatach prądotwórczych czy zestawach oświetleniowych.
Dodatkowo, w kompleksie leśnym w gminie Szudziałowo żołnierze 11 batalionu lekkiej piechoty ćwiczyli z wykorzystaniem Laserowego Systemu Strzelań (LSS), będącego na wyposażeniu Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.
Aktywność szkoleniowa żołnierzy 1PBOT jest przyjmowania z pełnym zrozumieniem i wsparciem lokalnych społeczności, za co z tego miejsca pragniemy podziękować - przekazuje porucznik Łukasz Wilczewski z 1 PBOT
Źródło : 1PBOT