Reklama

Trzecia dawka dla wszystkich osób pełnoletnich. Jest rekomendacja

19/10/2021 13:14

​​​​​​​Rada Medyczna rekomenduje przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 18 lat.

„Rada Medyczna rekomenduje wszystkim osobom, które ukończyły 18 lat podanie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19, nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia szczepień podstawowych” – napisała Rada Medyczna w swoim stanowisku.

Rada Medyczna rekomenduje też przedłużenie ważności certyfikatu zaszczepienia do roku po dawce przypominającej.

W połowie września Rada wydała rekomendacje, by szczepionkę przypominającą otrzymywały osoby powyżej 50 lat oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. Takie osoby powinny być szczepione jedną dawką szczepionki mRNA.

Reklama

W Polsce w pełni zaszczepione są 19 741 503 osoby.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości