Trzech mężczyzn wpadło do szamba we wsi Gąsówka Stara (okolice Łap). Tylko jeden z nich, po wyciągnięciu i przywróceniu funkcji życiowych, został zabrany do szpitala. Pozostali zginęli na miejscu.
We wsi Gąsówka Stara (gmina Łapy) doszło do tragicznego wypadku. Trzy osoby wpadły do szamba o głębokości 7 metrów znajdującego się przy przepompowni. Udało się uratować tylko jedną z nich. Po reanimacji mężczyzna został zabrany do szpitala.
Ofiarami są mężczyźni w wieku od 45 do 50 lat. To pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łapach.
- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 12:00. Dokonał go jeden z pracowników, którzy byli na miejscu. Prawdopodobnie mężczyźni wykonywali prace remontowo-naprawcze zbiornika - mówi mł. bryg. Piotr Chojnowski – rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Reklama
Ciało mężczyzny, który został uratowany, unosiło się na tafli wody. Natomiast ciała pozostałych osób zostały wydobyte z dna zbiornika po jego opróżnieniu.
W akcji uczestniczyły m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Białystok 1 i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Biebrza z Grajewa.
Sprawą zajmie się prokuratura.
Fot. KWP PSP Białystok