Reklama

Trzy osoby wpadły do szamba. Dwóch z nich nie udało się uratować

25/08/2022 14:55

Trzech mężczyzn wpadło do szamba we wsi Gąsówka Stara (okolice Łap). Tylko jeden z nich, po wyciągnięciu i przywróceniu funkcji życiowych, został zabrany do szpitala. Pozostali zginęli na miejscu.

We wsi Gąsówka Stara (gmina Łapy) doszło do tragicznego wypadku. Trzy osoby wpadły do szamba o głębokości 7 metrów znajdującego się przy przepompowni. Udało się uratować tylko jedną z nich. Po reanimacji mężczyzna został zabrany do szpitala. 

Ofiarami są mężczyźni w wieku od 45 do 50 lat. To pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łapach. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 12:00. Dokonał go jeden z pracowników, którzy byli na miejscu. Prawdopodobnie mężczyźni wykonywali prace remontowo-naprawcze zbiornika - mówi mł. bryg. Piotr Chojnowski – rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

Reklama

Ciało mężczyzny, który został uratowany, unosiło się na tafli wody. Natomiast ciała pozostałych osób zostały wydobyte z dna zbiornika po jego opróżnieniu. 

W akcji uczestniczyły m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Białystok 1 i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Biebrza z Grajewa. 

Sprawą zajmie się prokuratura.

Fot. KWP PSP Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości