Reklama

Tutaj nadal trzeba będzie nosić maseczkę

15/11/2022 11:24

Przedłużony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w aptekach, przychodniach i w szpitalach. Minister zdrowia powiedział PAP, że maseczki ograniczają transmisję nie tylko COVID-19, ale również grupy czy wirusa RSV.

Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką w aptekach, przychodniach i szpitalach zostanie przedłużony co najmniej do końca marca 2023 r. 

„Przypadków COVID-19 jest mało, ale grypa czy wirus RSV zbiera żniwo. Utrzymanie maseczek w tym kontekście ma sens, szczególnie w przychodniach, szpitalach i aptekach, w podmiotach leczniczych, gdzie spotykają się chorzy ludzie” – mówił szef resortu zdrowia w rozmowie z PAP.

W pierwszym tygodniu listopada odnotowano ponad 100 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Do szpitali z tego powodu trafiło ponad 400 osób.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości