Zarząd województwa ustalił w styczniu dyrektorskie wynagrodzenia. Szefowie podlaskich szpitali wojewódzkich będą zarabiali od 25 tys. do 29 tys. zł miesięcznie. Dużo niższą pensję otrzymywała będzie dyrektor łomżyńskiego WOPiTU.
Stosowne uchwały zostały podjęte na początku stycznia. Dotyczą one dyrektorów szpitali podległych samorządowi województwa oraz łomżyńskiego WOPiTU. Na najwyższe zarobki (29000 zł) mogą liczyć dyrektorzy białostockiej „Śniadecji” oraz Białostockiego Centrum Onkologii. Dyrektor łomżyńskiego szpitala ma zarabiać 27000 zł. Najmniej (14 000 zł) otrzyma dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.
Poniżej dane z uchwał: