Od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało już 1,82 mln osób - wynika z danych opublikowanych przez Straż Graniczną.
Tylko wczoraj funkcjonariusze Staży Granicznej odprawili 71,6 tys. osób. Oznacza to spadek o 13%.
Najwięcej uchodźców przekracza granicę w Medyce (22,1 tys.), Hrebennem (11 tys.) i Dorohusku (10,2 tys.)
Dziś do godz. 7:00 do Polski przyjechało 17,5 tys. osób z Ukrainy.
Od środy (16 marca) obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego br. przybyli do Polski w związku z konfliktem zbrojnym, będą mogli składać wnioski o nadanie numeru PESEL. Więcej: