Straż Graniczna podała nowe dane dot. ruchu na polsko-ukraińskiej granicy. Od 24 lutego do Polski przyjechało już 1,893 mln osób.
Tylko wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 66,6 tys. osób. To spadek o 7%. Najwięcej uchodźców przekroczyło granicę w Medyce (20,8 tys.), Dorohusku (9,7 tys.), Korczowej (9,6 tys.)
Dziś do godz. 7:00 do Polski przyjechało 13,6 tys. osób z Ukrainy.
Od 24 lutego SG odprawiła 1,893 mln uchodźców.
Od środy (16 marca) obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego br. przybyli do Polski w związku z konfliktem zbrojnym, mogą składać wnioski o nadanie numeru PESEL. Nadanie numeru PESEL dla uchodźców z Ukrainy w Urzędzie Miejskim w Łomży będzie możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-17:30 oraz w soboty w godz. 8:00-12:00.
zdj. SG