Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży biorą udział w II edycji realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji projektu pn. „Mobilności ponadnarodowe to rozwój kompetencji przyszłości uczniów ALO”. Do słonecznej Portugalii wyjechało trzydziestu uczniów wraz z opiekunami.
"Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii, urokliwie położone między pięknymi wzgórzami i wzniesieniami, jest przez tydzień domem dla uczestników projektu, którzy uczestniczą w zajęciach edukacyjnych z młodzieżą portugalską w szkole Agrupamento de Escolas de Barcelos. Dzięki temu stają przed niesamowitą szansą sprawdzenia swoich umiejętności językowych, przełamania barier kulturowych oraz nawiązania nowych, bardzo ciekawych znajomości, które, jak pokazała poprzednia edycja, przeradzają się w długotrwałe przyjaźnie. Oprócz spotkań w szkole, dla wszystkich uczestników projektu organizowane są rożnego rodzaju wycieczki oraz inne aktywności, aby czas spędzony podczas pobytu w Portugalii był intensywny i pozostawił wiele wspaniałych wspomnień. W ramach zapoznania z portugalską kulturą, historią i tradycjami tego kraju, uczniowie zwiedzą Bragę, Barcelos czy Porto, spędzą czas na plaży nad samym Oceanem Atlantyckim, odbędą rejs statkiem po rzece Duero, a także znajdą czas na wspólne zakupy pamiątek." - przekazuje Marcin Makowski z ZSA w Łomży.
Tego typu wyjazdy w Zespole Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży oraz inne, równie ciekawe, organizowane są co roku i dają możliwość wzięcia udziału przez wszystkich chętnych uczniów. Szkoła przypomina uczniom o trwającej właśnie rekrutacji.
![]()
fot. nadesłane