Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie dotyczy to uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży
Powodem są wyniki przeprowadzonych w ostatnim czasie badań przesiewowych wśród nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji z "Piątki".
- Większość pracowników obsługi i administracji Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży przebywa w izolacji lub na kwarantannie. W związku z powyższym do końca tygodnia lekcje klas I-III w tej placówce będą prowadzone zdalnie - przekazuje Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta.
- Bardzo dobrze, że te badania zostały przeprowadzone. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w której dzieci klas I-III byłyby narażone na zakażenie koronawirusem - uważa wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.
Reklama
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Do szkół mogą uczęszczać uczniowie, którzy nie mają objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, a ich domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Obowiązkiem rodziców jest zaopatrzenie dziecka w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Klasy nie mają możliwości kontaktowania się z innymi grupami (lub jest ona ograniczona do minimum)