Reklama

Uczniowie z Izraela odwiedzili kolegów z Łomży [VIDEO i FOTO]

06/03/2017 18:37

To już 10. wizyta młodzieży z Gvanim High School z Izraela w  II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży Spotkanie młodych ludzi organizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Bliżej Siebie”.

Wizyta żydowskiej młodzieży w murach łomżyńskiej szkoły była jak zwykle okazją do spotkania się "twarzą w twarz" oraz do indywidualnych rozmów. Szczególnym momentem integrującym młodych z Polski i z Izraela była wspólna nauka tańca.

- Nie jesteśmy różni jesteśmy tacy sami, mamy takie same ubrania, używamy takich samych mediów społecznościowych i przez te spotkania możemy się razem połączyć i poznać – mówi Nili Trabelsi nauczycielka z Gvanim High School.

Ta wyjątkowa wizyta dała uczniom liceum możliwość spotkania z inną kulturą. Był to także czas refleksji i uświadomienia sobie, że oprócz wspólnej i jakże tragicznej przeszłości łączy nas ta sama życiowa energia i marzenia.

Reklama

Niestety, jak przyznaje dyrektor II LO Jolanta Kossakowska jej uczniom jak dotąd nigdy nie udało się odwiedzić młodzieży Gvanim High School w Izraelu.

- W ubiegłym roku były podejmowane próby, ale niestety nie udało nam się środków na ten cel otrzymać – dodaje dyrektor.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości