Nie trzeba było długo czekać, by była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Bernadeta Krynicka, poniosła konsekwencję swoich ostatnich bardzo popularnych wystąpień w obronie łomżyńskiego szpitala.
Dzisiaj wieczorem Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości poinformował na swoim twitterze o zawieszeniu Bernadety Krynickiej w prawach członka partii decyzją Jarosława Kaczyńskiego.
Sprawę skomentował także wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński:
“Odpowiedzialność dotyczy wszystkich, byłych i obecnych posłów również.”
Zawieszenie łomżyńskiej działaczki partii jest prawdopodobnie pokłosiem jej konfliktu z władzami wojewódzkimi PiS, co szeroko omawialiśmy na łamach naszego portalu.
Krynicka dwukrotnie była radną Łomży z ramienia partii, a także posłanką. Niestety, w ostatnich wyborach poniosła porażkę. Obecnie jest kierownikiem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.
Ukarana za prawdę?