Reklama

Ukraińcy uczą się od Polaków [FOTO]

05/10/2018 12:29

Delegacja z ukraińskiego Łucka odwiedziła Zakład Karny w Czerwonym Borze, aby podpatrzeć, w jaki sposób funkcjonuje polski system penitencjarny. Delegacja złożona z przedstawicieli władz administracyjnych Łucka oraz tamtejszych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w miniony czwartek przyglądała się programom resocjalizacji w polskim wiezieniu.

Zakład Karny w Czerwonym Borze jest największą jednostką penitencjarną w regionie. Osadzani są tu zarówno po raz pierwszy odbywający karę pozbawienia wolności jak i recydywiści. W resocjalizacji obok programów korygujących deficyty więźniów mocno akcentuje się ich zatrudnienie.

Resocjalizacji poprzez pracę ma służyć udział jednostki w programie „Praca dla więźniów”, w ramach którego na jej terenie wybudowano halę produkcyjną. Tu znalazło zatrudnienie 100 osadzonych z zakładu typu zamkniętego. Nic więc dziwnego, że czerwonoborskie więzienie budzi zainteresowanie naszych sąsiadów.

Reklama

Goście rozpoczęli zwiedzanie od hali produkcyjnej, gdzie obecnie wdrożona jest produkcja mebli. Sposób finansowania budowy hali i mechanizm zatrudniania więźniów wzbudził duże zainteresowanie zwiedzających. Następnie delegacja mogła przyjrzeć się warunkom bytowym osadzonych bezpośrednio w oddziałach mieszkalnych.

Duże zainteresowanie wzbudził sposób udzielania widzeń, kontaktów z bliskimi i system przepustkowy. Przybliżono też istotę prowadzenia programów readaptacyjnych a wśród nich program „Psycho BHP”, który zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na program readaptacyjny. Wiele uwagi poświęcono warunkom pełnienia służby prze funkcjonariuszy. Goście z dużym uznaniem wyrażali się na temat funkcjonowania jednostki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości