Inwestycja ma potrwać do 2027 roku i zapewnić bezpieczną, komfortową komunikację mieszkańcom Łomży.
Dziś odbył się briefing prasowy dotyczący przebudowy ulicy Owocowej w Łomży.
– Inwestycja jest kluczowa dla rozwoju tej części miasta. Można ją porównać do inwestycji z 2018 roku i budowy ulicy Zawadzkiej – mówił prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski. – Sam kosztorys, opiewający na prawie 23 miliony złotych, pokazuje, jak duże jest to przedsięwzięcie dla naszego samorządu – dodał prezydent, wskazując, że jest to największa inwestycja drogowa miasta w tej kadencji.
Realizacja jest możliwa dzięki ciężkiej pracy urzędników Urzędu Miejskiego w Łomży oraz wsparciu, jakie dla projektu wyrazili parlamentarzyści związani z naszym regionem.
– Inwestycje, które poprawiają komfort życia i bezpieczeństwo, cieszą wszędzie. To oczekiwana od dawna inwestycja w miejscu, gdzie miasto się rozwija. Wierzę, że zostanie ona zrealizowana szybko i sprawnie – powiedział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Stefan Krajewski.
Przebudowa ulicy Owocowej zapewni mieszkańcom bezpieczne i komfortowe warunki komunikacyjne.
– Łomża się rozrasta. To jedno z największych osiedli w naszym mieście, do którego napływa bardzo wielu mieszkańców. Stąd potrzeba budowy ulicy Owocowej – powiedziała posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
Inwestycja jest możliwa dzięki zwiększeniu dofinansowania pozyskanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2025 rok. Kwota wsparcia wzrosła do 50 procent kosztów całkowitych i wynosi 11,5 miliona złotych.
– Ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dobry wniosek złożony przez miasto. Jest ona możliwa, ponieważ powstały oszczędności na poprzednich inwestycjach, które pozwalają rozwijać infrastrukturę w Łomży – powiedział Michał Gąsowski, wicewojewoda podlaski.
Przebudowa ulicy Owocowej ma potrwać do 2027 roku.
