Reklama

Uwierzyła, że dostanie 100 tys. dolarów bezzwrotnej dotacji. Straciła własne pieniądze

04/10/2023 13:24

30-latka uwierzyła w wiadomość, której treść wskazywała na to, że otrzyma bezzwrotne wsparcie finansowe w postaci 100. tysięcy dolarów. Kobieta straciła własne oszczędności.

Mieszkanka powiatu kolneńskiego otrzymała wiadomość od znajomej, która zachęciła ją do wzięcia udziału w programie, który pomaga ludziom finansowo. Miał być to program skierowany do wszystkich bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia, a pieniądze otrzymane w ramach dotacji miały być bezzwrotne. 

Znajomą okazali się być oszuści, którzy ukradli jej tożsamość. 

- 30-latka kliknęła w przesłany jej link, aby skontaktować się z agentem. Podczas rozmowy telefonicznej kobieta usłyszała, że musi wypełnić ankietę, żeby zweryfikować warunki wzięcia udziału w programie. Po uzyskaniu pozytywnej oceny dowiedziała się, że otrzyma 100 tysięcy dolarów dotacji. Warunkiem otrzymania przyznanych pieniędzy było dokonanie wpłaty w wysokości tysiąca złotych za kuriera, który miał dostarczyć gotówkę na wskazany adres. Kiedy 30-latka napisała, że nie posiada takich pieniędzy ponownie odezwała się do niej jej znajoma, która zaoferowała za pośrednictwem komunikatora, że w ramach pożyczki opłaci połowę tej kwoty. Natomiast agent zaproponował, by w ramach zapłaty swojej części 30-latka kupiła karty podarunkowe - relacjonuje KPP Kolno. 

Reklama

Jak informuje kolneńska policja, kobieta wykupiła 8 takich kart na łączną kwotę 3200 złotych, a następnie robiła zdjęcia znajdujących się na nich kodów i przesyłała rozmówcy.

Okazało się, że nie jest to jedyny wydatek 30-letniej mieszkanki powiatu kolneńskiego. Oszuści poinformowali ją, że będzie musiała pokryć koszty związane z podatkiem, a także zapłacić za nową oponę, którą kurier przebił jadąc do niej z pieniędzmi oraz dokonać opłaty skarbowej i zapłacić kurierowi za paliwo. 

-  Aby uwiarygodnić to wszystko oszust podszywający się pod agenta przesłał jej też zdjęcia przebitej opony i kurierów zatrzymanych przez celników. Mieszkanka powiatu kolneńskiego na szczęście nie przelała już żadnych pieniędzy - informuje KPP Kolno. 

Reklama

 

źródło: KPP Kolno
zdj. główne: KPP Kolno

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości