Reklama

VII Gala Konkursu "Uczniowie Mistrza Bojanusa" [FOTO]

03/04/2023 09:02

VII Gala Konkursu "Uczniowie Mistrza Bojanusa" poświęcona była epopei narodowej stworzonej przez Adama Mickiewicza na "paryskim bruku". Wszyscy, którzy 30. marca 2023r. przybyli do gmachu ZSWiO Nr 7 w Łomży, mogli przenieść się do soplicowskiego dworku, w którym Sędzia "Polskę kocha nade wszystko, polskie obyczaje/Chowa, modom moskiewskim przystępu nie daje./", a "Gdy człowiek ze świata do kraju powraca, bieży/do Soplicowa, do centrum polszczyzny:/ Tu się człowiek napije, nadysze Ojczyzny!" Uroczystość poprowadziła wraz z Karoliną Baczewską i Kacperem Grzegorczykiem pomysłodawczyni "Bojanusów" Dyrektor Szkoły Bogumiła Olbryś.

Wyróżnienia, które wręczali zacni goście - Posłowie na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Zieliński, Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, kurator Beata Pietruszka, Wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, przedstawiciele samorządów, uczelni, instytucji i organizacji - są wyrazem uznania dla dokonań człowieka wielkiego formatu, Europejczyka oraz niezwykłego erudyty - Ludwika Henryka Bojanusa. Przypomnienie tak odległej w czasie postaci, ma swoją aktualność i głęboki sens ze względu na przeogromne bogactwo jego życia, wytrwałe rozwijanie swoich pasji, aktywny udział w życiu społecznym.

Pani Dyrektor wraz z Kapitułą Konkursu już od siedmiu lat wyróżnia młodzież z potencjałem na przyszłość. Docenia każdego, kto chce rozwijać się, pracuje i pogłębia swoje zainteresowania, a jednocześnie motywuje swoich kolegów  do pozytywnego działania i bycia dumą szkoły. Odwaga i prawość życia, rozległa wiedza, zainteresowania, wytrwałość i naukowa pokora - to walory, jakże potrzebne współczesnej młodzieży, dlatego też Dyrekcja „Wety” i Kapituła Konkursu chciała uczynić wartości te treścią życia młodych.

Reklama

Ta uroczystość jest czasem, kiedy można docenić zaangażowanie młodych ludzi w życie szkoły, zdobywanie wiedzy, działania społeczne, twórczość artystyczną czy sport. Młodzież angażuje się, podnosi swoje kompetencje, czuje się doceniona i potrzebna - mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Statuetki w  następujących kategoriach otrzymali:

Kategoria „Mistrz weterynarii”

Gabriela Tkacz – kl. IV ep

Kategoria „Mistrz żywności i żywienia”

Natalia Dąbrowska – kl. IV cg

Kategoria „Mistrz agrobiznesu”

Jakub Dzięgielewski – kl. III h

Reklama

Kategoria „Mistrz architektury krajobrazu”

Przemysław Szabłowski – kl. IV i p

Kategoria „Mistrz języka polskiego”

Julia Serafin – kl. III  e

Kategoria „Mistrz matematyki”

Emilia Popławska – kl. III f p

Kategoria „Mistrz języków obcych”

Anna Markowska – kl.IV e p

Kategoria „Mistrz działalności artystycznej”

Kacper Grzegorczyk – kl. IV fg

Kategoria „Mistrz działalności społecznej”

Maksymilian Franczuk – kl. IV cg

Kategoria „Mistrz sportu”

Marcin Malinowski – IV e p

Kategoria „Przemysłu mody” 

RayanaEseeva – kl.II pm

Reklama

Kategoria „ Kreowanie wizerunku” 

Oliwia Rutkowska – kl. II a

Kategoria „Mistrz koleżeństwa”

Zuzanna Sokołowska – kl. II a

Kategoria "Mistrz bezpieczeństwa"

Patrycja Małż - kl. II g

Zwycięzcom gratulujemy!

Uroczystość zorganizowana została pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego – pani Moniki Kalinowskiej i pani Anety Rabek. Nad  częścią artystyczną czuwały polonistki pani Wioletta Chludzińska i pani Aneta Trzeciak – Kowalczyk i. Galę uświetnił także występ ZSPiT "WETA" pod kierunkiem pani Małgorzaty Dobkowskiej.

Reklama

Ogromne przedsięwzięcie już wpisało się na karty kroniki szkolnej. Za rok kolejni uczniowie będą mogli otrzymać statuetkę „Bojanusa”.

tekst i foto nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości