Reklama

W hostelu MOSiR w Łomży powstanie izolatorium dla chorych na koronawirusa

04/04/2020 17:06

Świadczona w nim będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby.

Izolatoria są tworzone przy dwóch szpitalach wskazanych przez wojewodę podlaskiego.W województwie podlaskim izolatoria powstają w hostelu BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku w hostelu MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży.

Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli będzie taka konieczność, kolejne w województwie powstaną przy szpitalach z oddziałami zakaźnymi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości