Generał bractwa Bernard Szymański herbu Srebrny Kur został nowym Łomżyńskim Królem Kurkowym. Uroczysta intronizacja odbyła się 16 listopada w Katedrze Łomżyńskiej. Udział wzięli w niej przedstawiciele łomżyńskich władz i służb mundurowych.
Nowy Łomżyński Król Kurkowy "wystrzelał sobie" tę zaszczytną funkcję podczas listopadowego III Strzelania o tytuł Łomżyńskiego Króla Kurkowego, które odbyło się w Piątnicy. Zawody zarządzone zostały przez ustępującego monarchę Łomżyńskiego Króla Kurkowego Marka Zaczka zwanego Odnowicielem oraz Hetmana Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego, generała Bractw Kurkowych Grzegorza Rytelewskiego.
Godność Łomżyńskiego Króla Kurkowego przypadła generałowi bractwa Bernardowi Szymańskiemu herbu srebrny Kur, a godności marszałków - bratu generałowi bractwa Marianowi Turowskiemu herbu Roch i bratu kurkowemu Andrzejowi Wszeborowskiemu herbu Strzemię.
Uroczysta intronizacja Króla odbyła się 16 listopada 2019 roku w Katedrze Łomżyńskiej pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Ceremonia, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele łomżyńskich władz i służb mundurowych, połączona została z inwestyturą Orderu Św. Kazimierza.
fot. Joanna Bogusz