Reklama

W Łomży powstały wirtualne strzelnice [VIDEO i FOTO]

16/01/2023 14:30

Uczniowie "Ekonomika" i "Budowlanki" mają do dyspozycji wirtualne strzelnice. Dziś (16.01) odbyło się ich symboliczne otwarcie.

Wirtualne strzelnice zostały utworzone w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. Uczniowie obu placówek będą mieli możliwość nauki bezpiecznego posługiwania się bronią oraz strzelania w warunkach zbliżonych do naturalnych. Podczas treningu obraz wyświetlany jest na ścianie, natomiast funkcję broni pełnią przygotowane do tego celu repliki pistoletów oraz karabinków.

- Cieszymy się z tego, że Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło program, w wyniku którego mogliśmy aplikować o środki zewnętrzne. Widzimy, jak w ostatnich latach Wojsko Polskie rozwija się w naszym mieście, rozwija się u nas pułk, coraz więcej osób jest zatrudnionych w pułku, coraz więcej też mamy żołnierzy - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. - Mam nadzieję, że ta młodzież, dobrze wykształcona młodzież, będzie mogła w przyszłości podjąć pracę w naszym mieście, w naszym 18 pułku.

Reklama

Strzelnice zostały zakupione w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” . Ma on na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich, w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Miasto zrealizowało zadanie dzięki 80-procentowemu dofinansowaniu z zewnątrz. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości