Reklama

W Łomży również 98 proc. bonifikaty

20/12/2018 18:26

Prezydent Mariusz Chrzanowski podjął decyzję, że mieszkańcy Łomży podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce m.in. Warszawy, skorzystają od przyszłego roku z 98 - procentowej bonifikaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Jego wniosek muszą zaakceptować jeszcze radni na najbliższej sesji.

Początkowo bonifikata przekształcenia użytkowania wieczystego we własność miała wynieść w Łomży 60 proc. w pierwszym roku po przekształceniu. Taki wniosek podpisany przez zastępcę prezydenta Andrzeja Garlickiego trafił w tym tygodniu do radnych Rady Miejskiej. Dziś prezydent miasta Mariusz Chrzanowski podpisał autopoprawkę, w której proponuje korzystniejsze rozwiązanie dla mieszkańców. Ustanawia ona 98-procentową bonifikatę.

- Sytuacja w kraju dotycząca ulgi jest bardzo dynamiczna. Nie chcę, aby mieszkańcy Łomży byli na gorszych warunkach, niż ma to mieć miejsce w innych miastach. Dlatego podjąłem decyzję o zwiększeniu bonifikaty – tłumaczy nam gospodarz miasta. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla łomżan w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Reklama

Likwidacja użytkowania wieczystego ma ruszyć od 1 styczna 2019 r. Wprowadza ją znowelizowana Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Będzie się to wiązało z uiszczeniem opłaty, która może być rozłożona na raty albo wpłacona jednorazowo. Na ulgi mogą liczyć osoby, które dokonają wpłaty jednorazowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości