Łomżyńscy seniorzy będą mogli zapisać się na bezpłatne szczepienie przeciwko grypie. - W ramach akcji chcemy zaszczepić jak największą liczbę seniorów. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku i nie będzie problemów z dostępnością szczepionki na rynku, dzięki czemu będziemy mogli zaszczepić wszystkich, którzy się do nas zgłoszą - podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.
Mieszkańcy Łomży powyżej 60. roku życia, posiadający Łomżyńską Kartę Seniora lub objęci pomocą MOPS (za okazaniem dowodu osobistego i stosownego zaświadczenia) mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Zapisy prowadzone będą od poniedziałku 18 października br. w godz. 8:00 – 15:00 w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego (ul. Polna 16).
"Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2021 – 2022", na wniosek prezydent Mariusza Chrzanowskiego, został przyjęty przez Radę Miejską podczas sierpniowej sesji. W wyniku przeprowadzonego we wrześniu konkursu, szczepienia będą odbywały się w Specjalistycznym Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnym przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej sp. z o.o. (ESKULAP), ul. Piłsudskiego 82 w Łomży.
Informacje na temat zapisów i szczepień przeciwko grypie można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łomży pod nr tel. 86 2156842.
Miejscy urzędnicy przypominają, że seniorzy 75+, czyli osoby urodzone nie później niż w 1946 r., mogą skorzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Takie prawo mają m.in.:
Osoby uprawnione do bezpłatnego szczepienia nie muszą prosić lekarza o receptę na szczepionkę ani umawiać się w przychodni. Wystarczy, że zgłoszą się do jednego z wyznaczonych punktów szczepień i złożą stosowne oświadczenie (kliknij aby pobrać).
W Łomży akcję prowadzą placówki:
Źródło: UM Lomza