Kardiolodzy pracujący w łomżyńskim szpitalu, wespół z zespołem anestezjologicznym, przeprowadzili skuteczny zabieg przezskórnego, przeznaczyniowego zamknięcia ubytku przegrody międzyprzedsionkowej.
Cały zabieg trwał niespełna godzinę i zakończył się pełnym sukcesem. Pacjentka, której wszczepiono okluder zamykający ubytek międzyprzedsionkowy, następnego dnia została wypisana do domu.
- Zapewniamy, że odtąd chorzy kwalifikujący się do zamknięcia nieprawidłowego połączenia między przedsionkami serca, będą mogli mieć wykonywane zabiegi wszczepienia odpowiedniego okludera w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i akredytacji.
Kardiolodzy łomżyńskiego szpitala wyjaśniają, że tego rodzaju połączenia są stosunkowo często występującą wrodzoną wadą serca.
fot. ilustracyjne