Reklama

W Łomży wykonano pierwsze przezskórne zamknięcie nieprawidłowego połączenia między przedsionkami serca

03/08/2021 15:23

Kardiolodzy pracujący w łomżyńskim szpitalu, wespół z zespołem anestezjologicznym,  przeprowadzili skuteczny zabieg przezskórnego, przeznaczyniowego zamknięcia ubytku przegrody międzyprzedsionkowej.

Cały zabieg trwał niespełna godzinę i zakończył się pełnym sukcesem. Pacjentka, której wszczepiono okluder zamykający ubytek międzyprzedsionkowy,  następnego dnia została wypisana do domu. 

- Zapewniamy, że odtąd chorzy kwalifikujący się do zamknięcia nieprawidłowego połączenia między przedsionkami serca, będą mogli mieć wykonywane zabiegi wszczepienia odpowiedniego okludera w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i akredytacji.

Kardiolodzy łomżyńskiego szpitala wyjaśniają, że tego rodzaju połączenia są stosunkowo często występującą wrodzoną wadą serca.

Reklama

fot. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości