Reklama

W Łomży zmarł 19-latek. Przyczyną elektroniczne papierosy? [VIDEO]

25/02/2020 08:32

19-letni chłopak, który miał przez długi czas palić e-papierosy, zmarł kilka dni temu w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. O zabójczych elektronicznych papierosach mówi Polsat News.

U 19-latka stwierdzono poważne uszkodzenie płuc. Jak się okazało, wcześniej przez długi czas palił e-papierosy.

- Był to piorunujący przebieg. Z dnia na dzień stan się pogarszał - komentuje Henryk Perkowski, lekarz szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

To  część reportażu Polsat News, który porusza temat "zabójczych" e-papierosów. Od początku roku w Polsce odnotowano 11 podejrzeń choroby płuc na którą zapadają użytkownicy takich urządzeń. W Łodzi u dwóch pacjentów palących e-papierosy zdiagnozowano zwłóknienienie płuc. Jednego z nich zakwalifikowano od razu do przeszczepu.

Reklama

- Dochodzi do takiego uszkodzenia płuc, które jest nieodwracalne  - komentuje na antenie Polsatu profesor Paweł Górski, kierownik Kliniki Pulmunologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Reportaż dostępny jest po klinięciu w poniższy obraz (od 17:46)

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości