Reklama

W Parku Wodnym czysto i bezpiecznie. Obiekt ponownie jest otwarty [VIDEO]

16/06/2020 15:27

Czwarty etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa umożliwił ponowne otwarcie zamkniętych basenów. Dzięki tej decyzji Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Łomży mógł udostępnić mieszkańcom Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego. Przerwa w funkcjonowaniu wykorzystana została do wykonania szeregu czynności konserwacyjnych i naprawczych.

Pływanie jest nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne. Dbają o to pracownicy MOSiR-u, którzy uzdatniają wodę podchlorynem sodu.

- Stężenia wolnego chloru, które zapewniamy są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w tym zakresie i gwarantują, że koronawirus nie jest w stanie przeżyć w wodzie basenowej - tłumaczy Przemysław Chrzanowski, kierownik kompleksu obiektów wodnych sportowo-rekreacyjnych MOSiR Łomża.  - Klienci mogą być pewni, że nie dojdzie do zarażenia w samej wodzie.

MOSiR posiada też odpowiednie układy do uzdatniania wody ozonem. Wszystkie pozostałości z reakcji podchlorynu sodu z substancjami organicznymi lub bakteriami zostają w specjalnych zbiornikach dodatkowo zdezaktywowane do postaci bezpiecznej i nieszkodzącej zdrowiu.  Należy jednak zwracać uwagę na kontakty osobiste,  zachowywanie odpowiednich odległości i stosowanie się do wytycznych podanych na stronie ośrodka.

Reklama

Rządowe decyzje wymuszają wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu obiektu. Na pewno nie wszyscy miłośnicy pływania będą mogli korzystać z wodnej rekreacji w tym samym czasie - konieczne było ograniczenie osób korzystających z obiektu.

- W samej części sportowej, tej dolnej - tylko 50 osób. Od godziny 16:00, gdzie uruchamiana jest strefa saunowa, tych osób może już razem wejść 67 - mówi dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski, wspominając o dodatkowym ograniczeniu związanym z koniecznością zachowania odpowiedniego dystansu od innych na terenie obiektu . - Poza wodą te odległości muszą być zachowywane, a w basenie już nie - tłumaczy Andrzej Modzelewski. 

Reklama

Pracownicy MOSiR-u wyznaczyli do korzystania tylko część dostępnych szafek ubraniowych, aby możliwe było zachowanie odległości co najmniej 1,5 m. Konieczne było też wyłączenie z użytkowania siedzeń w holu głównym.

Park Wodny to jednak nie tylko basen. Mieszkańcy mogą korzystać również ze znajdującej się na I piętrze strefy spa.  Do "górnej" strefy może wejść 17 osób. Przemysław Chrzanowski podkreśla, że zgodnie z rozporządzeniem i wytycznymi w saunach powinno się przebywać wyłącznie w ręczniku, a strój powinno się zostawić w szafce lub zostawić go w poczekalni. Z użytkowania wyłączona jest obecnie jedynie sauna mokra, z uwagi na zbyt niską temperaturę wewnątrz.

Reklama

Odpowiednio dezynfekowana i uzdatniana woda nie stanowi źródła zakażenia koronawirusem.

Więcej w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości