Paweł i Paulina to pochodzące z Łomży świeżo upieczone małżeństwo. Kilka dni po weselu wyruszyli do Tajlandii, niestety beztroską podróż poślubną pokrzyżowała nagła choroba i walka o życie Pauliny.
Paweł i Paulina to świeżo upieczone małżeństwo pochodzące z Łomży, na starcie kariery zawodowej.
- Kilka dni po weselu wyruszyliśmy w podróż poślubną do Tajlandii - kraju uśmiechu. Niestety w naszym wypadku ten uśmiech szybko się skończył - czytamy na stronie zbiórki.
Paulina doznała silnej infekcji bakteryjnej i dostała wstrząsu septycznego powikłanego zapaleniem płuc. Do pierwszego szpitala trafiła z podejrzeniem choroby tropikalnej - wirusa Denga. Z uwagi na pogarszający się stan kobiety, przetransportowano ją do kolejnego szpitala. Dopiero tam prawidłowo zdiagnozowano chorobę. Paweł cały czas czuwał przy swojej żonie. Utrudnieniem był brak znajomości języka oraz tamtejszych realiów. Po tygodniu walki o życie nastąpiła znaczna poprawa. Pobyt młodego małżeństwa w szpitalu dobiega końca.
- Dlatego chcemy prosić Was o wsparcie finansowe umożliwiające nam pokrycie zadłużenia związanego z kosztami poniesionymi na przebukowanie powrotnych biletów do Polski oraz rekonwalescencje w ojczystym kraju. Serdecznie dziękujemy za okazaną nam życzliwość - czytamy.
Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem platformy Pomagam.pl. Młode małżeństwo potrzebuje 7 tys. złotych.
Link do zbiórki: Wsparcie dla Pauliny i Pawła.