Reklama

W tej kamienicy nie mieszka już nikt

17/12/2018 12:59

Kamienica przy ul. Polowej 65 została wybudowana w 1912 roku i od tamtej pory nie była remontowana. Na dzień dzisiejszy, wejście do zrujnowanego budynku jest już zamurowane, dopływ energii elektrycznej i wody odcięty, a w zeszłym tygodniu wykwaterowano ostatniego mieszkańca.

Jak informuje zastępca dyrektora MPGKiM Mariusz Zapert, w zeszłym tygodniu wykwaterowano ostatniego mieszkańca kamienicy znajdującej się przy ul. Polowej 65, o której wieść swego czasu dotarła nawet do prezydenta RP.

Kamienica została wybudowana w 1912 roku, czyli kilka lat przed ponownym pojawieniem się Polski na mapie świata. Od tamtej pory zrujnowany budynek nie był remontowany, a zeszłoroczne prace remontowe realizowane na ulicy Polowej dodatkowo pogorszyły jego stan. Na dzień dzisiejszy, w kamienicy nie mieszka już nikt. Wstrzymano dopływ energii elektrycznej i wody oraz zamurowano główne wejście, aby uniemożliwić dostęp do budynku osobom trzecim, gdyż jego stan techniczny może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Reklama

Mieszkańcy opuszczali kamienicę sukcesywnie, w miarę pozyskiwania przez MPGKiM lokali na terenie miasta, które zwalniały się z zasobów komunalnych, a następnie były remontowane i przygotowywane pod nowych najemców.

Jak przekazał nam Mariusz Zapert, miasto będzie prawdopodobnie aplikowało o środki zewnętrzne na remont ponad 100-letniego budynku, gdyż realizacja tej inwestycji może pochłonąć miliony złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości