Chodzi o mężczyznę z powiatu zambrowskiego, którego zakażenie podało dziś w komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. 86-latek trafił do szpitala w Zambrowie z bólami brzucha i z powodu zagrożenia życia musiał być natychmiast operowany. Później przyszedł wynik testu. Był pozytywny.
Służby wojewódzkie dziś rano podały informację o sześciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich był starszy mężczyzna z powiatu zambrowskiego, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu. Pisaliśmy o tym w artykule: Koronawirus u dwóch kobiet z Łomży
Okazuje się, że mężczyzna zmarł - informuje o tym portal www.zambrow.org. Dziennikarzom udało się ustalić, że 86-latek trafił do Szpitala Powiatowego w Zambrowie z bólami brzucha. Pobrano od niego próbkę do badań na obecność koronawirusa, ale ze względu na zagrożenie życia musiał być on natychmiast operowany.
- „Niestety, po kilku godzinach pacjent zmarł. Później przyszedł wynik testu i okazało się, że był on chory na COVID-19.” - powiedział dziennikarzom www.zambrow.org prezes zambrowskiego szpitala Bogusław Dębski.
W Podlaskiem potwierdzono dotąd 373 przypadki zakażenia koronawirusem i trzy zgony z powodu COVID-19.