Reklama

Wakacje pod żaglami [FOTO]

05/09/2022 11:58

​​​​​​​Kolejny raz na zakończenie tegorocznych wakacji uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży mieli okazję zdobycia nowych umiejętności w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON: „Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”

W ramach szkolenia odbyły się dwa 12-dniowe obozy w integracyjnym ośrodku żeglarskim YC „Arcus” w Rajgrodzie – jeden w lipcu, drugi w sierpniu. W sumie w projekcie wzięły udział 32 osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności z Łomży, Grajewa, Kętrzyna, Kielc, Częstochowy, Warszawy i Łodzi.

Oprócz szkolenia żeglarskiego, przy współpracy z policją z Grajewa, Ochotniczą Strażą Pożarną z Rajgrodu oraz dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego uczniowie mieli okazję brać udział w szeregu działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Reklama

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci i młodzieży obozu sierpniowego było niespodziewane spotkanie z Marcinem Millerem z zespołu „Boys”.

Uczestnicy szkolenia dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.

/nadesłane/

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości