Reklama

Warsztaty cukrzycowe w Nowogrodzie

05/12/2017 14:39

Ponad czterdzieści osób z gminy Nowogród uczestniczyło w spotkaniu edukacyjno-warsztatowym pn. „Produkty rolne z Podlaskiego w walce z cukrzycą" realizowanym przez Sekretariat Regionalny KSOW. 

Wykłady na temat profilaktyki cukrzycy prowadziła Anna Borysiuk, doradca dietetyczny. W czasie prelekcji można było dowiedzieć się m.in. jak zapobiegać cukrzycy, a także o tym jak ważne są warzywa i owoce w diecie cukrzycowej.

Drugą część, praktyczną poprowadziła Anna Panasewicz, mistrz kulinarny. Wraz z uczestniczkami spotkania pokazała jak wykonać proste i szybkie posiłki dla diabetyków: kaszotto, krem z dyni, zestaw surówek i wyciskane soki z warzyw i owoców. W warsztatach uczestniczył Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, który osobiście serwował krem z dyni.

Reklama

Celem spotkania była „Edukacja mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie promocji zdrowego stylu życia oraz walka z wykluczeniem społecznym związanym z cukrzycą typu 2".

Gmina Nowogród

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości