Reklama

Więźniowie idą do pracy [VIDEO i FOTO]

27/08/2018 15:18

Dziś w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze otwarto halę produkcyjną, która powstała w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów". Hala o powierzchni ponad 2. tys. m.kw., w której zatrudnienie znajdzie 100 skazanych jest pierwszym obiektem tego typu w tej części kraju.

Budowa obiektu, trwająca od jesieni 2017 roku, w całości finansowana była z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Obiekt w całości położony jest na terenie zakładu karnego, co pozwoli na zatrudnienie 100 skazanych, którzy ze względów bezpieczeństwa nie mogą pracować poza terenem więzienia. Kontrahent zewnętrzny zatrudni skazanych przy produkcji mebli. Hala produkcyjna w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze jest pierwszym obiektem tego typu w tej części kraju.

W uroczystości otwarcia hali produkcyjnej weźmie udział między innymi Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Jarosław Zieliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub oraz Wojewoda Podlaski pan Bohdan Paszkowski. Obecni będą przedsiębiorcy zatrudniający skazanych, wykonawcy hali, szefowie służb mundurowych województwa podlaskiego.

Reklama

Produkcję w Czerwonym Borze uruchomi podłomżyńskie przedsiębiorstwo DREW-BET oraz PIGB „POMERANIA.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości