Reklama

Wigilia w zakładzie karnym [FOTO]

19/12/2018 06:11

Osadzeni Zakładu Karnego w Czerwonym Borze spotkali się z rodzinami w ramach dodatkowego, świątecznego widzenia. Atmosferę więziennej wigilii zbudowały śpiewane na żywo kolędy, choinka i tradycyjne dzielenie się opłatkiem.

Dzięki inicjatywie dyrektora ZK w Czerwonym Borze, 40 osadzonych z oddziałów typu zamkniętego mogło spotkać się 17 grudnia ze swoimi bliskimi. Wigilijne widzenie było wyjątkową okazją do integracji. Kapelan jednostki przygotował opłatki, nie zabrakło także kolęd granych i śpiewanych przez jednego z osadzonych. Zakładowy punkt sprzedaży - zwany popularnie kantyną - serwował tego dnia także dania wigilijne.

Osadzonych podczas dodatkowego widzenia mogły odwiedzić trzy bliskie osoby, a widzenie trwało półtorej godziny, czyli dłużej niż zwyczajowa, kodeksowa godzina. Chociaż więzienny stolik z pewnością różni się od stołu na wolności, tego dnia był wyjątkowym miejscem, dzięki któremu osadzeni mogli na chwilę poczuć namiastkę tego, co czeka za murami zakładu karnego. Istotą tego rodzaju przedsięwzięć jest uświadomienie osadzonym, że można żyć w poszanowaniu prawa i cieszyć się stałą bliskością rodziny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości