Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży powstanie wirtualna strzelnica. Miasto dostało dofinansowanie na jej budowę.
Łomża dostała dofinansowanie ze środków programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022”. To 125 tys. zł, które zostaną przeznaczone na powstanie wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 (funkcjonuje tu Oddział Przygotowania Wojskowego).
- Szacowany koszt wynosi około 155 tys. zł, zaś zakup planowany jest w czwartym kwartale br. Parametry strzelnicy zostaną określone w specyfikacji zamówienia ofertowego, zgodnie z normami certyfikatu zgodności nr Z/27/16/2022/H wydanego przez Ośrodek Certyfikacji Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w dniu 10 czerwca 2022 r. - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Reklama
Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży