Reklama

Nowa fala pandemii? Najwięcej zachorowań w Grajewie

09/06/2020 11:29

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Na 15 nowych zakażeń potwierdzonych w dziś przed południem województwie podlaskim aż 12 dotyczy powiatu grajewskiego.

- Musimy być świadomi, że może to być początek zachorowań w naszym mieście – ostrzega burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. -  W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą i apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności. Przestrzegajcie zasad higieny, zachowujcie dystans od innych osób, pamiętajcie o dezynfekcji rąk oraz używajcie maseczek i rękawiczek. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Zwłaszcza osób starszych - dodaje burmistrz.

Nowe przypadki zakażenia w województwie podlaskim dotyczą trzech osób z powiatu białostockiego i 12 z powiatu grajewskiego. To:

Reklama
  •  starsza kobieta z powiatu białostockiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku,
  •  dwoje dzieci z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  •  starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w SPZOZ w Augustowie,
  • starsza kobieta z powiatu grajewskiego, hospitalizowana w SPZOZ w Augustowie,
  • dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
  • dziecko z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
  • dwie młode kobiety z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  • dwie kobiety w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
  • dwóch starszych mężczyzn z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  • starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim mamy 539 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Polsce wynosi 27 365, z czego 1 172 osoby nie żyją.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości