Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Na 15 nowych zakażeń potwierdzonych w dziś przed południem województwie podlaskim aż 12 dotyczy powiatu grajewskiego.
- Musimy być świadomi, że może to być początek zachorowań w naszym mieście – ostrzega burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. - W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą i apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności. Przestrzegajcie zasad higieny, zachowujcie dystans od innych osób, pamiętajcie o dezynfekcji rąk oraz używajcie maseczek i rękawiczek. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Zwłaszcza osób starszych - dodaje burmistrz.
Nowe przypadki zakażenia w województwie podlaskim dotyczą trzech osób z powiatu białostockiego i 12 z powiatu grajewskiego. To:
W sumie w województwie podlaskim mamy 539 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Polsce wynosi 27 365, z czego 1 172 osoby nie żyją.