W Galerii Veneda w Łomży znajduje się punkt szczepień współorganizowany przez wojewodę podlaskiego. Bohdan Paszkowski zdecydował, że będzie on otwarty również w styczniu.
W województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 350 261 szczepień. To oznacza, że zaszczepionych jest mniej niż połowa mieszkańców regionu. Dlatego wojewoda podlaski zdecydował o przedłużeniu działania punktu szczepień, który znajduje się w Galerii Veneda w Łomży. Punkt działa we wtorki, środy i czwartki w godz. 12:00-18:00. Kadra medyczna zaszczepiła w nim 588 osób.
Jednocześnie Podlaski Urząd Wojewódzki przypomina, że osoby powyżej 50. r.ż., po upływie 5. miesięcy od pełnego zaszczepienia, mogą przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Osoby w wieku 18-49 lat mogą to zrobić po 6. miesiącach.
Skierowanie na szczepienie dawką przypominającą wystawione jest automatycznie po upływie odpowiednio 5. lub 6. miesięcy od ostatniego szczepienia. Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą, zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia.