21 lutego 2022 r. wraca nauka stacjonarna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Nie dotyczy to uczniów, którzy aktualnie mają ferie.
12 lutego 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie zmienia datę końcową czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na terenie kraju z dnia 27 lutego 2022 r. na dzień 20 lutego 2022 r.
Decyzja oznacza, że 21 lutego 2022 roku do szkół wracają uczniowie szkół ponadpodstawowych i klas V-VIII szkół podstawowych,
21 lutego przywrócony zostanie również szkolny rozkład jazdy MPK w Łomży. Obecnie w naszym mieście obowiązuje rozkład wakacyjny.
„W związku z wprowadzeniem nauki stacjonarnej w szkołach od dnia 21.02.2022 r. zostaje przywrócone kursowanie autobusów komunikacji miejskiej wg rozkładu szkolnego.” – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.