Do programu “Legia Akademicka”, który koordynuje w Łomży Wyższa Szkoła Agrobiznesu, zgłosiło się w tej edycji 28 osób. Zarówno uczelnia, jak i przedstawiciele 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego zachęcają młodych ludzi do wstępowania w wojskowe szeregi.
Wyższa Szkoła Agrobiznesu po raz drugi realizuje program “Legia Akademicka”. To projekt adresowany do studentów zainteresowanych pełnieniem służby zawodowej.
- W ramach Legii uczestniczą studenci z różnych kierunków: pielęgniarstwo, rolnictwo, budownictwo i bezpieczeństwo wewnętrzne - wylicza dr hab. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Cieszę się bardzo, że współpracujemy bardzo owocnie i efektywnie z naszym pułkiem łomżyńskim. Uważam, że jest to początek naszej wspólnej drogi a jesteśmy skazani na sukces - dodaje.
Reklama
W poprzedniej edycji programu “Legia Akademicka”, dwa lata temu, uczestniczyło 89 osób. w Tym roku jest to 28 osób: 22 osoby z WSA i 6 osób z innych uczelni. Wśród chętnych znalazło się 10 studentek.
- Większość młodzieży powinna być zachęcana do tego, żeby interesować się wojskiem, interesować się naszym państwem, naszym bezpieczeństwem. To wszystko dzięki "Legii Akademickiej" można osiągnąć, bo daje to nam możliwość rozwoju w pewnym kierunku, pójścia w kierunku wojska, osiągnięcia jakiegoś stopnia, rozwoju osobistego. A jeśli komuś się w pewnym momencie nie podoba, zawsze z wojska można zrezygnować. Wojsko nie jest przymusowe - mówi Paweł Bogdan, student, uczestnik programu "Legia Akademicka".
Reklama
W ramach “Legii Akademickiej” realizowane są dwie części szkolenia: teoretyczna oraz praktyczna.
- Jest to sposób na zdobycie solidnych podstaw, które potem zaowocują dobrą pracą, dobrą służbą. Tego w zasadzie byśmy wymagali od młodych ludzi: zaangażowania i chęci uczestniczenia w tym całym procesie - podkreśla st. chor. sztab. Krzysztof Fabiszewski z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.
Po raz pierwszy program "Legia Akademicka" został uruchomiony w Polsce w 2017 r.
Więcej w naszym materiale VIDEO.