Reklama

Wsparcie dla łomżyńskiego szpitala

29/07/2022 15:00

Minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję o dofinansowaniu oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych w 29 szpitalach. Środki trafią m.in. do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Szpitale w Polsce będą mogły skorzystać z 200 mln zł. Placówki, które otrzymają środki unijne na wsparcie oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych, nie wnoszą wkładu własnego. 

"Dzięki unijnemu dofinansowaniu zwiększy się dostęp pacjentów do specjalistycznej diagnostyki i leczenia chorób zakaźnych" - czytamy na stronie resortu zdrowia.

Ze wsparcia skorzysta też Szpital Wojewódzki w Łomży. Placówka ma poprawić efektywność leczenia i diagnozowania pacjentów chorych na choroby zakaźne poprzez przebudowę i doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego.

Reklama

Wartość przyznanego dofinansowania to 7 852 188,34 zł. Pieniądze pochodzą z unijnej inicjatywy REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości