Reklama

Z sukcesami hodują gołębie. O swojej pasji opowiedzieli w ogólnopolskiej telewizji

13/05/2022 14:40

Bracia Tadeusz i Witold Mocarscy to hodowcy gołębi. Mieszkają w Piątnicy. W tym tygodniu można było ich zobaczyć w jednym z odcinków programu “Dzień dobry TVN”.

W programie “Dzień dobry TVN” wyemitowany został felieton poświęcony Tadeuszowi i Witoldowi Mocarskim z Piątnicy. Bracia hodują gołębie. I to z sukcesami. Zdobyli już około 400 pucharów. Ich ptaki 4-krotnie zostawały mistrzami Polski. 

- Nie dopuszczałem tej myśli, że ja człowiek taki z Piątnicy będę w stanie, żeby mieć gołębie na olimpiadzie, a jeszcze zdobyć pierwsze miejsce, złoty medal olimpijski, to było niewyobrażalne - mówi Tadeusz Mocarski. - Składano mi niejednokrotnie ofertę, jakby go [gołębia - przyp. red.] sprzedał, mógłbym mieszkanie, kawalerkę kupić. My nie hodujemy dla pieniążków, tylko dla przyjemności, satysfakcji, dla samego siebie. To jest część życia. To jakbym sprzedał część siebie - dodaje. 

Reklama

Bracia przyznają, że pasja gołębiarska w ich rodzinie zaczęła się od dziadka. Zmieniło się jedynie to, że gołębie przestały być kurierami. 

- W chwili obecnej te gołębie nie spełniają takiej roli, tylko czysto sportową. Gołębie latają dystans od 100 km do 1250 km. Największą szybkość jaką mieliśmy z lotu powyżej 750 km, to 102 km/h - wylicza Witold Mocarski. - To jest wszystko zautomatyzowane. Gołębie mają elektroniczne gałązki na nogach. W momencie powrotu do gołębnika przechodzi przez antenę wlotową i wtedy rejestrowany jest numer gołębia, który wrócił i czas powrotu - dodaje. 

Reklama

Tadeusz i Witold Mocarscy zapewniają jednocześnie, że zajmowanie się gołębiami to zajęcie satysfakcjonujące i pozwalające się zrelaksować. 

Cały materiał poświęconym gołębiarzom można znaleźć tutaj

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości