Reklama

Zaginioną 83-latkę odnaleziono w lesie [VIDEO]

31/10/2023 14:28

Łomżyńscy policjanci prowadzili poszukiwania za 83-letnią kobietą. Seniorka wyszła na spacer i nie wracała do domu do późnych godzin. Zaniepokojona rodzina postanowiła interweniować.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Zgłoszenie o zaginięciu 83-letniej kobiety wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Łomży przed godziną 19:00. 

- Jak wynikało z przekazanych funkcjonariuszom informacji, seniorka po 15:00 wyszła na spacer i do chwili obecnej nie powróciła. Zaniepokojeni domownicy początkowo szukali kobiety na własną rękę, jednak gdy stracili nadzieję na jej odnalezienie, powiadomili łomżyńskich policjantów. Do poszukiwań natychmiast zostali zaangażowani mundurowi, którym przekazano rysopis 83-latki - informuje KMP Łomża. 

Reklama

Poszukiwania były utrudnione ze względu na teren poszukiwań, który był gęsto zalesiony. Działania policjantów polegały na przeszukaniu najbliższego zabudowania, a także próby uzyskania informacji od sąsiadów. Gdy to okazało się być niewystarczające, podjęto decyzję o penetracji  lasu. 

- Po niespełna dwóch godzinach patrolowcy z posterunku z Piątnicy w głębi lasu usłyszeli wołanie. Z uwagi na późną porę ciężko było zlokalizować położenie wołającej osoby. Mundurowi utrzymując stały kontakt werbalny z osobą wołająca pomocy, dotarli do miejsca gdzie przebywała. Jak się okazało była to zaginiona 83-latka. Kobieta powiedziała, że idąc lasem potknęła się i wpadła w dół między drzewami. Nie była w stanie się z niego wydostać o własnych siłach - relacjonuje KMP Łomża. 

Reklama

83-latka została zabrana do szpitala. 

W poszukiwaniach udział wzięło 43 funkcjonariuszy policji z dwoma psami tropiącymi, 17 strażaków oraz 4 osoby z Ratowniczej Grupy Nadzieja. Ponad to w poszukiwaniach wykorzystano 12 pojazdów, oświetlacze, kamery termowizyjne, a także dron z termowizją.

 

źródło: KMP Łomża
zdj. główne: facebook.com/nadzieja.lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości