Jak sami mówia, grają dla zabawy i nie traktują tego jak czegoś, co ma być profesjonalne. Zdecydowali się grać covery uznawanej przez wielu za prekursorów thrash metalu amerykańskiej grupy Metallica, dlatego przybrali podobnie brzmiącą nazwę. Mechanica, bo o tej łomżyńskiej kapeli mowa, po raz trzeci zaprosiła fanów ostrzejszego brzmienia na koncert swój i swoich przyjaciół z zespołów MadBee oraz SMOOTHNI.
Koncert przed warsztatem samochodowym prowadzonym przez Adama Kwiatkowskiego, jednego z członków zespołu Mechanica, zorganizowany został już po raz trzeci i w ten sposób doczekał się już nawet swojej własnej nazwy: Mechanica fest vol. 3. Jak sami podkreślają muzycy-amatorzy, chodzi w tym wszystkim o fajne spędzenie czasu i dobrą zabawę, a przy okazji jest też szansa na promowanie innych łomżyńskich kapel.
Dodatkową atrakcję tej niemal rodzinnej imprezy było ognisko, przy którym można było się ogrzać, a jeśli ktoś miał ochotę, mógł sobie nawet upiec kiełbaskę.
Zapraszamy na naszą relację z tego niecodziennego wydarzenia, które może w przyszłości przerodzi się w coś większego? Na uwagę zasługuje fakt, że impreza organizowana jest przez zapaleńców, którzy nie potrzebują do tego wielkich pieniędzy ani wsparcia władz czy sponsorów. Wszystko robią sami, a jak to wychodzi, możecie sami zobaczyć w naszej wideorelacji.