Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za dokonanie kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów spożywczych. Okazało się, że powodem tej decyzji był zakład. Dodatkowo jeden z nich przyjechał pod sklep nietrzeźwy.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek w jednym ze sklepów na terenie Grajewa. Policjanci otrzymali tego dnia zgłoszenie, którego treść wskazywała na to, że obsługa sklepu ujęła dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali kradzieży dwóch butelek wódki.
-17-latek tłumaczył policjantom, że dokonał kradzieży ponieważ założył się z kolegą, że ukradnie alkohol ze sklepu. Natomiast jego starszy kompan nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. 26-latek przyznał się policjantom, że do sklepu przyjechał swoim autem - informuje KPP Grajewo.
Reklama
Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto w jego aucie zaparkowanym przed sklepem policjanci znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym.
- Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - relacjonuje KPP Grajewo.
Reklama
Natomiast losem 17-latka zajmie się sąd rodzinny.
źródło: KPP Grajewo