19 czerwca ruszy sezon na miejskim kąpielisku w Łomży. Tego dnia kursowanie rozpoczyna też specjalna Linia Wakacyjna "Plaża".
Jak przypominają miejscy urzędnicy, otwarcie kąpieliska przy moście Hubala planowane jest 19 czerwca o godz. 11:00. Wstęp na teren plaży będzie darmowy, a wypoczywający na Narwią będą mieli do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce na ognisko z zadaszoną wiatą, ławkami i stolikami. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w rzece od poniedziałku do czwartku będzie czuwało trzech, a od piątku do niedzieli czterech ratowników. Zasady funkcjonowania kąpieliska w okresie pandemii będą regulowały przepisy rządowe.
Na teren kąpieliska będziemy mogli dojechać specjalnym autobusem.
"Zgodnie z decyzją prezydenta Łomży od 19.06.2021 do 31.08.2021 zostanie uruchomiona Linia Wakacyjna Plaża. Trasa przejazdu jest analogiczna jak w latach ubiegłych. Plakaty informacyjne zamieszone zostaną na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie przejazdu. Dodatkowo rozkład jazdy linii Plaża będzie dostępny dla wszystkich pasażerów w aplikacji mobilnej KiedyPrzyjedzie.pl. - czytamy w komunikacie Ratusza.
Czekamy na otwarcie kąpieliska!

/zdj. archiwum