W związku z przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny, dyrekcja placówki podjęła szereg działań w celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, personelu szpitala i mieszkańców - przekazuje Podlaski Urząd Wojewódzi. W artykule publikujemy informacje dotyczące organizacji świadczeń w łomżyńskim szpitalu.
Zmiany w organizacji świadczeń w okresie zagrożenia epidemicznego:
W szpitalu trwają także szkolenia personelu – w szczególności z zakresu utrzymania reżimu sanitarnego i zmiany organizacji świadczeń. Podlaski Urząd Wojewódzki podaje, że szpital uruchomił już wstępną oczyszczalnię ścieków przy pomocy mobilnego chloratora, trwa montaż śluz na oddziałach szpitalnych, które mają zapewnić ochronę pacjentów oraz personelu medycznego.
Źródło: PUW